| anonim_4396 a întrebat:

Este dreapta Loteria Romana?
Exista posibilitatea ca un cetatean sa castige milioane de euro doar din noroc?
Din cunostiintele mele, aparatele sunt programate ce numere sa fie extrase.
Eu n-as cumpara bilet LR, dar daca as fi intr-o tara de exemplu ca si Germania, da. Daca in RO, justitia nu este dreapta, apoi jocurile de noroc!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pararea mea este ca extragerile sunt corecte. Nu numai ca exista posibilitatea sa castige milioane dar chiar au castigat unii, uita-te pe site-ul oficial al LR.
Nu cred ca aparatele sunt programate, de unde ai asemenea cunostinte?

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Buhnici a spus buhnici.ro/dupa-ce-cititi-mai-jucati-la-loto/

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Este parerea lui, fara nici o dovada.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fii invatat teoria probabilitatii la matematica, ai fii stiu cum se poate calcula "sansa"castigului la loterie.
Ma indoiesc ca ai capacitatea sa intelegi aticolul din linkul de mai jos, dar am sa-l pun, poate-ti va fi explicat de vreun prieten:
http://www.mediafax.ro/......o-12306092

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu citesc mediafax ca nu-s tfl-ist.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoria probabilitatii se invata la ora de matematica!
Tu nu ai facut liceul? Ori nu stii ce aia matematica?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am 11 clase.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si probabil si alea 11, le-i invate pe sarite laughing

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da! Am mers ca pestele prin apa, la scoala.

| 1231242 a răspuns:

Din punct de vedere statistic este mai mare șansa să fi lovit de un fulger, șansele estimative ca tu să câștigi la loto sunt de 1/232.000.000, faza tare că dacă o să câștigi, riști să fi șantajat 100% și uneori omorât...sau dacă nu vei șantajat sau omorât, vei fi depresiv, riscul de divorț/despărțire crește, la fel ca și riscul de sinucidere.

PS:Ce am scris mai sus nu îmi aparține, datele sunt colectate din mai multe articole și videoclipuri.

| TehDevil a răspuns:

Aici mereu parerile vor fi impartite, insa acest sistem mereu a ridicat semne de intrebare. Sistemul a fost adoptat de la greci, acum vreo 15 ani, culmea este ca acel sistem era unul fraudulos, cercetat minutios de catre statul grec la ora respectiva si schimbat.
Parerea mea ( si a multora ) este ca aceste jocuri sunt masluite. Spalare de bani, etc, etc.
@Iondelasat - oricine poate spune ca X din orasul Y a jucat o varianta simpla de NUMAI 6 numere si a castigat marele premiu.
Te asigur ca banii ajung mereu la alte persoane suspuse, iar persoana afisata ca marele castigator se alege doar cu ceva maruntis, ca de. trebuie sa fie un castigator.
Realitate este ca un om obisnuit poate castiga cu maxim 5 numere. Sau poate cu 6, la o varianta combinata, insa MEREU va cadea de pe schema si va lua mai multe premii de 5 si 4 numere.