| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere ai despre Loteria Romana? Este o institutie dreapta?
Din cunostintele mele, aparatele se pot seta. Asta spune pe site-ul producatorului.

Eu as plati 20 lei pe un bilet dar nu in Romania.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca te opreste nimeni sa joci la o loterie din alta tara

| GabiDumitrescu a răspuns:

LR e inca o institutite capusata politic si scursa de bani prin nspe metode. Am cistigat de cateva ori in anii 90 la Loto si Pronosport, dar nu mai iau macar un loz de cand au iesi doua saptamini la rind 3 numere la 6/49. Acelasi set de 3 numere, la 6/49, la doua trageri consecutive, da? Calculeaza probabilitatea si o sa vezi ca ai sanse mai mari sa iti bata fiul lu' dumnezo' la usa calare pe un iepure schiop, alaturi de Elvis.

| Freya1 a răspuns:

La tine e 20 de lei un bilet? La noi e maxim 5 lei.
Nu este o instituatie drepta cum nu este de altfel nici o alta afacere de jocuri de noroc.Nu poti sa te astepti la minuni, ei ca sa poata sa iti ofere tie premi trebuie sa si castige.

| Ha0t1c a răspuns:

Mai întâi câștigă de 10 ori suma premiului pus in joc, iar după aceea un "norocos" va castiga si el "mărunțișul"laughing pentru cei din spate e mărunțiș, pentru noi-> o adevărată avere.