| PainTech a întrebat:

Este ilegal sa joci jocuri "de noroc" - macao mai precis in locurile publice daca nu este pe bani?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Macao, Șeptică, Table - jocuri de noroc? De unde?
Poker, Canastă, Barbut, etc. astea sunt jocuri de noroc.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Macao este un joc de familie și se poate juca oriunde, chiar și în locurile publice.
Gabicoo ți-a zis câteva din jocurile interzise, si merită fundă.

| iamprettybored a răspuns:

Nu... Doamne fereşte! Jucam macao când eram ţânc! Dar dacă deranjaţi liniştea publică, posibil să daţi de probleme cu legea.

| valen71n a răspuns:

Orice joc este legal atata timp cat este jucat de divertisment si nu pe bani sau alte bunuri materiale.

| JELEU1239361 a răspuns:

Nu..asta daca nu jucati pe bani!