| Ciprian96CPY a întrebat:

Este interzisa circulatia cu sania pe carosabil? (pe timp de iarna ma refer) Sunt de parere ca este permis din moment ce si sania-i vehicul.

Răspuns Câştigător
| Barbosu_Razvan_1990 a răspuns:

Pai avand in vedere ca tu ai zis ca sania e vehicol cred ca te referi la una mare care este trasa de cai care nu are voie sa mearga pe drumurile publice dar daca te referi la una mica de plastic sau metal si aia e la fel interzisa pe drumuri dar daca o iei si tu pe stradute laturalnice sau daca ai grija sa nu incurci deloc traficul ai putea sa incerci. Succes. Funda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie, respectiv daca exista ori nu trotuar. Daca exista nu este permis pe carosabil, ci pe trotuar.

Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca ai carnet de conducere pentru sanie sau daca drumul este inchis circulatiei din cauza zapezii.

| vocea a răspuns:

Nu este permis, logic

| KenNine a răspuns:

Nu este permis.Dar oamenii fac ce vor!