| TataruC a întrebat:

Este legal sa comercializezi tigari facute de tine cu tutun, foite si masina de rulat cumparate de pe internet? Daca da, care este cantitatea maxima? Care ar putea fi metodele prin care as putea vinde?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a le comercializa legal trebuie sa ai o firma, cu acest obiect de activitate, sub o forma juridica dintre cele prevazute de L.31/1990 sau OUG nr.44/2008.

regis
| regis a răspuns:

Este ilegal sa obtii un venit dintr-o activitate comerciala pentru care nu esti autorizat. Iar ca sa comercializezi tigari produse de tine, nu e deloc simplu, avand in vedere ca acestea sunt supuse accizarii si timbrarii.

| BiuL a răspuns:

Nu din cate stiu eu. si daca ar fi ar trebuie sa te inregistrezi la fisc pentru ca realizezi venituri.