| blackzone93 a întrebat:

Este normal sa primesc prin posta un proces verbal de la politie pentru o fapta săvârșită acum 2 luni prove fiind o cameră video?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca este normal, este si legal.
Daca tu crezi ca nu esti vinovat de fapta imputata atunci poti face plangere contraventionala, in termen de maximum 15 zile de la data primirii procesului-verbal de contraventie.
Daca nu faci plangere contraventionala poti plati jumatate din minimul amenzii tot in 15 zile, dupa aceea va trebui sa platesti intreaga amenda stabilita.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Chestia cu semaforul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E normal, de ce sa nu fie?