| Csabby a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-au fost cerute datele de catre doi politisti din cadrul politiei locale. Astazi m-am trezit cu amenda prin posta.

-fapta savarsita care este scrisa in procesul verbal este o aberatie, nu am facut-o.
-la mentiuni scrie ca am luat la cunostinta de procesul verbal dar am refuzat sa-l semnez. (total fals, nu mi s-a spus nimic de amenda, mi-au cerut doar numele si data nasterii)
-pe langa contestatie, pot depune o plangere contra agentului de politie? (cateva informatii despre aceasta actiune)

O zi buna!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face o reclamatie impotriva politistului, la seful politiei locale. Expui situatia si soliciti sa ia masuri disciplinare impotriva celui in cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si crezi ca or sa il creada pe el in loc de acel politist?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate sa-l creada, daca are martori. O sa-l creada sigur daca o sa castige plangerea contraventionala.

| tybych3 a răspuns:

Normal ca poti face contestatie, si chiar si plangere, dar stii cum e in Romania, nu or sa te creada pe tine, ca nu ai martori, ci pe el, asa ca nu are rost sa faci plangerea, dar poti incerca. Sper ca te-am ajutat!