| Girly97 a întrebat:

Este posibil sa urci in avionul gresit (din cauza aglomeratiei) si sa aterizezi intr-o alta destinatie?

Răspuns Câştigător
| TheWznd a răspuns:

Nu, inainte sa urci in avion trebuie sa treci printr-o poarta, unde ti se scaneaza biletul de avion.
Daca nu e avionul bun, nu o sa te lase sa te urci in el.
De asemenea ai numarul zborului trecut pe bilet. Si la imbarcarea in avion (zona de boarding) este un ecran mare pe care scrie numarul zborului si destinatia.

In unele aeroporturi, in general cele mari, trebuie sa treci printr-o serie de porti (gates), la care tot asa, trebuie sa scanezi biletul. Daca nu esti pe poarta ce da spre avionul bun, nu te va lasa sa treci.

Singura varianta prin care ai putea sa te urci in avionul gresit ar fi sa incurci biletele cu cineva sau sa ti se printeze un bilet gresit (caz in care linia aeriana raspunde de eroare si trebuie sa iti asigure alt zbor catre destinatie)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Realitatea nu e ca in Home Alone 2

| Sn4k3 a răspuns:

Ti se verifica biletul inainte sa te urci in avion, asa ca nu prea e posibil sa te urci in altul. Sunt ceva cazuri daca stai sa te uiti pe net totusi(rare), in care s-au urcat oameni in avionul gresit din cauza unor erori.

| Digikey a răspuns:

Oricum o sa treaca cateva saptamani pana te prinzi ca nu esti in Anglia.

| goguPatent a răspuns:

Nu te lasa nimeni sa intri in avion pana nu iti scaneaza biletul. Și după cum scrie cineva mai sus nu esti in Home Alone.