| Luiza_4305 a întrebat:

Este Romania tara tuturor posibilitatiilor? daca da, motivati raspunsul.Multumesc!

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu...Total gresit! America e tara tuturor posibilitatilor, iar Romania e tara unde totul e posibil! laughing

nony
| nony a răspuns:

Tuturor posibilitatilor rele.asa da, dar in rest e tara tuturor rautatilor.

| Parintele a răspuns:

Nu exista tara tuturor posibilitatilor.

| Parintele a răspuns:

Si daca sunt atatea lucruri negative de ce nu plecati frate in tara tuturor posibilitatilor acolo unde e usor sa traiesti?

| SweetCandy a răspuns:

Da este tara tuturor posibilitatilor imposibilelaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca te referi la ce e mai rau, da este!winking

| Barajag a răspuns:

Nu, efectiv in Romania se sufera de toate si nu stiu daca isi va reveni vreodata pe plan financiar.

| adyth a răspuns:

In Romania ai posibilitate sa te afirmi... prin prostie.
Ai posibilitate sa traiesti bine... prin furt si inselaciune.
Ai posibilitate sa ajungi conducator...prin amenintari si crime.
Poate la genul acesta de posibilitati se refera...

| lifeForJesus a răspuns:

Romania este o tara de cacao din pacate...Rusine!

| JackieSue a răspuns:

Nu este Romania tara tuturor posibilitatilor, ca daca ar fi am creste prin bun simt si responsabilitate(reclama Petrom), dar noi scadem prin nesimtire si ura.

| danutza a răspuns:

Daca te referi la partzile negative asa e big grin

| ejaxz a răspuns:

Nu! uite-te cati oameni sufera.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu, nu este.

| idanna a răspuns:

Categoric DA! este tara tuturor posibilitatilor: coruptie, cersetorie, tiganie, ...nu mai continui ca mi-e scarba!

| MGee a răspuns:

Romania este tara in care totul este posibil si in care nimic nu ne mai mira.Intreba cineva de ce nu plecam in tara tuturor posibilitatilor, ca poate acolo vom trai mai bine.Pai, las-o ba' ca merge-asa, ne-am obisnuit cu ea happy

| curcubeu a răspuns:

Romania este tara tuturor posibilitatilor unde si imposibilul este posibil.Parerea mea.

| cristina_6417 a răspuns:

Eu gandesc ca da...Romania din pacate este tara tuturor posibilitatilor pentru ca aici, pe plaiurile noastre poti vedea cel mai sarac om, dar si cel mai bogat... avem o economie ce se va desfasura la un moment dat virtual.cu bani ce doar ni. i vom inchipui...si pentru ca tot este posibil vom munci gratuit usor, usor...In Romania lasata de conducatorii de alta data, reali si demni sa conduca poporul, nu exista conceptul ca aceasta este tara tuturor posibilitatilor...insa cum evolueaza tehnologia, medicina si multe altele am evoluat si noi insa prea putin, in comparatie cu o tara ce era necesar sa fie in 2009, o tara moderna...aici vezi multi prosti, dar si oameni de seama, vezi caini pe strada dar si cartiere rezidentiale, existand apartamente ce costa mai mult ca intr-o alta tara vecina, care e mult, mult in fata noastra!
Din pacate avem pretentii si pareri deosebite despre noi ca popor dar cei care cred asta n-au vazut calculele in care Romania este printre ultimele tari in privinta gradului de pregatire al cetatenilor!
Eu asta vad.nu cred!