| Madalin_Balau_1995 a întrebat:

Eu l-am dat pe tata in judecata pentru ca nu a mai platit pensia alimentara pentru aprox 3 ani, cat timp dureaza sa primesc din bani dupa ce terminam judecata?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus. Daca tatal plateste de bunavoie si are toata suma la care va fi obligat atunci ai putea primi banii aproape imediat ce hotararea devine definitiva.
Daca nu are banii sau nu vrea sa plateasca atunci va trebui sa te adresezi unui executor judecatoresc pentru a incepe executarea silita si poate dura cel putin cateva luni, posibil chiar ani, daca executarea se face prin poprire.