| qieiqpalz a întrebat:

Eu si prietenii mei mergem in parc.Ei beau si fumeaza dar eu nu, eu stau doar cu ei fara sa consum nimic. Oare eu pot primi amenda?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt amendati doar cei care savarsesc contraventia de a consuma alcool in parc, nu si cei care stau cu ei, tu poti fi cel mult martor.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cine va legitimeaza. Poti intra nevinovat in asa ceva stand langa ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar putea.

| anonimg a răspuns:

Da, o să primești și tu, pentru că polițiștii români sunt comuniști; ei nu o să va testeze pe fiecare în parte și să constate care are concentrație de alcool în sânge sau în aerul respirat. O să vă ia pe toți.

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă stai lângă ei sigur ca poți sunteți în grup

| Henrypericolpublic a răspuns:

Pentru ce sa primesti amendă?
Doar nu faci nimic rau.

| InvatamProgramare a răspuns:

E putin probabil sa iti iei amenda. Dar exista o mica probabilitate