| WildNature a întrebat:

De ce majoritatea tinerilor din ziua de azi sunt plini de fite,beau,isi fac tatuaje,fumeaza si stau numai in discoteci.Mi-am dat seama chiar acum, aproape toti tinerii sunt smecheri. Oare de ce? Tineretul de cand eram eu tanar nu era asa.

Răspuns Câştigător
| CheshireDeadCat a răspuns:

Degradare. De-gra-da-re. Apar noi posibilităţi dar tineretul nu ştie să le folosească cum trebuie. Acest fenomen variază de la un individ la altul. Discotecile, după părerea mea, sunt unele din cele mai josnice locuri şi cei ce le vizitează sunt proşti. Şi proşti sunt mulţi. S-a uitat ce-s alea cărţi, artă, muzee, concerte bune, galerii, etc. Doar distracţie ieftină şi de prost gust. E greu să găseşti între tinerii din ziua de azi persoane inteligente, interesante. Totul depinde de cât de mult citesc. Dar majoritatea nu citesc de loc, şi se poate spune deja că-s oameni distruşi. Ori ce invenţie ca calculatorul, distracţiile noi sunt atât un pas înainte, cât şi un salt înapoi, spre prostie. De tatuaje, mulţi şi le fac că e "cool", dacă semnifică ceva, e chiar frumos. Băut? Nu e rău, depinde ce şi cum bei. La fumat e acelaşi lucru, nu e atât de rău, dar se fumează că e la modă. Motivul deci, e incultura. happy

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Pentru ca noi, cei mari, ii ajutam sa devina astfel, pentru ca ai nostri copii au modele in viata...si se iau dupa moda, bine, de vina e si sursa inestimabina de informatie la care acum au acces, cum ar fi tv, internet, telefoane, surse din care copilul incearca sa isi gaseasca un model, in loc sa isi croiasca singur modelul, asa cum era o data: fara net, telefoane, tv mai rar. Atunci copii erau pe "cont propriu", nu influentati de mass media, facebook, messenger si toate porcariile de informatii negative...trist, dar adevarat, in ziua de azi copiii au uitat sa mai fie copii.

| zurick a răspuns:

Pai toata lumea trece prin niste etape.Stii de la stadiul in care numai jocul ne interesa cand eram mici traind printre zane, masinute si altele pana la adolescenta unde ni se urca la cap si vrem sa aratam ca nu mai suntem copii si ca sa demonstram ne schimbam cu totul devenind cu totul alcineva.La tinerete dorim si noi ori sa stam cu altii care se comporta cum spui tu si ne schimbam si noi, ori dorim sa fim ca ceilalti. Funda?

| yo547 a răspuns:

Societatea evolueaza si evolueaza si ei.

| genTlemeNNN a răspuns:

Eu cred ca anturajul ia schimbat