| Doctorfishadi a întrebat:

Exista firme care "angajaza" fara carte de munca pe timp de vara in Bucuresti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa existe, doar ca acestea nu-si fac reclama pe fata, fapta aceasta poate fi contraventie sau chiar infractiune, in cazul angajarii fara forme legale a mai mult de 5 persoane.

| Doctorfishadi explică (pentru Ioandelasal):

Aha,eu voiam un job.Motivul pentru care nu vreau sa ma angajez cateva luni este somajul happy, nu vreau sa il pierd ca abia l-am facut.Si pana prind si putina experienta in munca numa bine vara asta happy!