| AlexiaClaudia a întrebat:

Exista in tara noastra o autoritate publica sau o organizatie non-guvernatoare care corecteaza si publica date cu privire la copii discriminati?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista si unele si altele. Autoritati publice sunt Directia Generala de Protectie a Copilului din cadrul MMFPS si directii generale de asistenta sociala si protectie a copilului la nivel de judete, de asemenea Oficiul Roman pentru Adoptii. Organizatii nonguvernamentale(ONG) sunt o gramada, exista chiar o federatie a lor, la nivel central. Numai bine!

2 răspunsuri:
| claudiu93 a răspuns:

In afara de cele prezentate mai sus nu stiu sa exista, insa cred ca ai vrut sa spui "colecteaza date" nu "corecteaza". Corecteaza inseamna cu totul altceva fata de colecteaza(a strange saua aduna date).

| xXkenzorXx a răspuns:

Pai nu prea exista!
Adica exista doua sau mai multe, dar cui ii pasa de copii discriminati la noi in tara!
Daca un chinez vine la noi in tara cu copilul lui, toti i-l discrimineaza!
De asta la noi in tara le pasa numai de gura lor si de multa distactie, dar copii discriminati se gandesc la ce o sa manance maine si unde o sa stea dupa ce o sa fie da-ti afara din casele lor si astea o sa le demoleze ca sa castige bani!
Asta se intampla la noi!
Trebuie sa acceptam ce se intampla acum si poate si in viitorul apropiat pentru ca noi ne-am ales asa ceva!