| anacolda a întrebat:

Exista un Monitor Oficial, care sa contina numele si datele de stare civila ale veteranilor din primul sau al doilea Razboi Mondial?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva. Incearca la Ministerul Apararii Nationale, ei pot avea asemenea date.

| AgathaRo a răspuns:

Corectati-ma daca gresesc, Monitorul oficial nu este un fel de "Cartea Cartiilor" acolo se scriu legiile care se pun in aplicare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati la Arhivele nationale ale Romaniei. Mai este si varianta Asociatiei veterenilor de razboi care va poate indruma.

| kennethxx a răspuns:

Din pacate nu exista. cel putin strabunicul meu nu are. Si a luptat la Pointe-du-Hoc, Normandia. Si nu are asa ceva. din pacate veterani de razboi sunt tratati ca niste cacati.