| Elena2106 a întrebat:

Ce parere aveti despre primul si al doilea razboi mondial? Credeti ca va exista si al treilea?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce parere aveti despre primul si al doilea razboi mondial?
Ce sa spun a fost dovada ca omul e cel mai prost animal de pe fata pamantului,cel mai ipocrit,idiot,pervers, al dolea razboi a fost provocat in mod indirect de catre puterile care au castigat primul razboi

Credeti ca va exista si al treilea?
sper ca nu va exista asa ceva vreodata, dar la cum vad eu evolutiei speciei umane,ne tampim pe zi ce trece, creierul rational devine tot mai rar folosit, sper ca frica sa ne controleze alte emotii primitive, frica a facut ca usa vs america sa nu faca razboi mondial, frica are si partea pozitiva dar si negativa, suntem 7, 5 miliarde, prea mult

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Primul si al 2-lea au fost pentru extinderea zonei de influenta/dominare. Al 3-lea este in derulare, dar putini sesizeaza metodele atipice/asimetrice

| DovleacTurbat a răspuns:

E mai mult decat necesar. Pamantul e locuit de psihopati, criminali, diavoli in persoana happy nicidecum de oameni. Sa vina ceva care sa curete tot ce inseamna piciorus de om.

| Roxin a răspuns:

Abia astept sa vina! big grin

| BIoody a răspuns:

Normal, acela va aduce probabil sfarsitul, cel putin depinde la ce nivel global se petrece happy

| Andersen2k18 a răspuns:

In contextul actual acum nu cred ca va fi razboi, vezi tu toate stirile si afirmatiile privind razboiul, nu sunt clare ci sunt facut din scopuri politice si evident pentru profit.Se vrea agitarea populatiei cu astfel de stiri.Acum ceva vreme, lumea deja iesea cu afirmatii precum Coreea de Nord o sa atace America si etc.Eu cred ca razboiul s-a si incheiat incepand cu Siria(ISIS, jihadismul) si Irak, bineinteles ca toti au scopurile lor. Posibilitatea ca acum sa fie razboi, este incerta.Nimeni nu va stii, probabil este sub alta forma acest zis''razboi'' desi unii spun ca istoria se repeta.

| leapșa a răspuns:

Daca nu acum, mai tarziu tot va fi un razboi. Din pacate, mentalitatea liderilor nu s-a schimbat mult pe parcursul atator decenii.
Si daca nu e SUA-Korea de N, va fi SUA- Rusia sau SUA-China. Americanii astia au furnici in fund, zau. Vor ei sa fie smecherii smecherilor, nu pot sa-si vada de treaba lor, ca doar ei au intrat si peste arabi si peste alte tari mai "neimportante", dar cu multe beneficii (resurse, pozitie geografica strategica, etc.)

| corolav a răspuns (pentru leapșa):

Da, un răspuns care mi se pare îndeajuns de pertinent, de logic, chiar dacă critic la adresa americanilor, și de mult bun simț.
Încă nu fuseseră marile războaie ale ultimilor 125 de ani cînd un om al acestei țări și al lumii( una dintre acele „firi vizionare") a spus: „Ce-au voit acel Apus?" și „Eu îmi apăr sărăcia și nevoile și neamul"/ Și de-aceea, tot ce mișcă-n țara asta, rîul, ramul? /Mi -e prieten numai mie, iar ție dușman este/ Dușmănit vei fi de toate, fără-a prinde chiar de veste"
Să ai sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| Valentinaldoilea a răspuns:

Eu cred ca al treilea e deja in desfasurare. Numai ca nu se duce standard, cum stiam noi. Metodele s-au schimbat. Nu se mai face cu baioneta la pusca si nici cu tancul. Astea sunt deja elemente de decor pentru impresionarea civililor.

| Anonima6789777 a răspuns:

Aşteptăm sa vedem ce face Trump si sifiliticul ala de Kim. Ar fii prea mar haos daca ar xa startul. Riscă prea multe.

| Elena2106 explică (pentru Anonima6789777):

Asta cred si eu cred ca daca trump cu kim nu inceteaza s-ar puteau incepe chiar si un al 3-lea razboi mondial in timpul apropiat

| dogrape a răspuns:

Nu stiu daca va mai exista si al treilea, dar daca se va intampla, asta va fi sfarsitul lumii. la cate bombe nucleare, diferite armamente noi si alte tehnologii noi aparute, o sa ajungem sa ne autodistrugem din cauza unor neintelegeri politice, teritoriale sau din alte motive absurde.