| RobertIsAlreadyTaken a întrebat:

Exista un regulament pentru testarea elevilor? Vreau si eu un link, multumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce testare te referi?

| sierra1 a răspuns:

Testarea națională, d-aia spui?

| RobertIsAlreadyTaken explică:

Daca profesorii trebuie sa urmeze o procedura cand dau un test elevilor si unde pot gasi acest regulament

| Ioandelasal a răspuns (pentru RobertIsAlreadyTaken):

Evaluarea elevilor, inclusiv prin teste, este prevazuta in art.101 si urmatoarele din Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020 si in Regulamentul propriu al fiecarei scoli.
Regulamentul aprobat prin ordin il gasesti aici:
https://www.edu.ro/......7_2020.pdf

| RobertIsAlreadyTaken explică:

Nu, la EN am gasit si eu regulamentul. Ma refer la teste generale.

| RobertIsAlreadyTaken explică:

Multumesc!