| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo lege in care sa se specifice ce procent iti revine in cazul in care ai gasit o comoara, si cind ma refer la comoara ma refer la un ulcior de lut plin cu bani de aur.

Răspuns Câştigător
| utilizatortpu a răspuns:

Există o lege la noi în ţară, care specifică clar, că orice obiect aflat sub scoarţa de 2 mm de pământ, aparţine statului. Găsitorului i se strânge mâna. Dar în 2009, dacă cineva găseşte o oală cu bani de aur şi o predă statului, este idiot sadea şi poate să se spânzure, că prostia nu se vindecă.

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Unde stai frate? Da-mi adresa sa vin sa-ti spun cum e cu legea comorilor :d

| sorin a răspuns:

Iti revin multumirilaughing Ai gasit tu asa ceva, facem juma-juma?

| sorin a răspuns:

Mergelaughing

| VladDu a răspuns:

Eu te zic daca nu vine si la mine un 20 %laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In state primesti 10% din valoarea comorii, in Romania primesti un zimbet zeflemitor rolling on the floor

| DamnedDark a răspuns:

La noi nici zanbetu nu nil da laughing