| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo sanctiune pentru cei care nu lasa sa coboare calatorii din metrou si se imbulzesc sa intre ei primii? Adica pentru cei care nu stau de o parte si de alta, asa cum e regula.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lipsa bunului simt si a celor 7 ani de acasa le sanctioneaza doar Viata.

| Parmalat a răspuns:

Nu exista nicio sanctiune. Bunul simt nu se poate legifera.

Tine de bun simt sa lasi intai lumea sa coboare, ca sa se faca loc, si abia dupa aia sa intri.

| LTAA a răspuns:

Karma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este sanctiune legala/prevazuta de vreun regulament. doar bunul simt si educatia te obliga sa respecti pe celalalt

| LittleBugsBunny a răspuns:

Nu e nimic prevazut in lege sau in regulamentul metrorex, asta tine doar de bun simt. Imi pare rau.