| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a întrebat:

Funda. Pot sa fiu ingropat in curtea mea? Sau trebuie neaparat in cimitir?

Răspuns Câştigător
| Xenowork a răspuns:

NU!
Primu lucru sa il iei in considerare ca dupa ce mori efectiv cadavrul dupa cateva zile intra in decompunere gen ( mirose ingrozitor, solul in care ai fost ingropat practic este deunator gandeste-te ca apa si ce mai este pe langa casa o sa fie deunatoare, apa din conducte etc.MAi bine puneti intrebarea de ce nu au practicat toti oamnei din sat, etc ) o sa iti raspunzi singur la intrebare
Deci da Ca cimitiru este oarecum izolat de restul satului(un loc amenajat pentru inmormantari )
Sper ca te-am ajutat la Intrabarea care ai pus-o.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu se poate.

| Violleta2022 a răspuns:

Legal, inmormantarea este permisa doar in cimitire.

| cristimihailov a răspuns:

Ma gandesc ca pe tine mai bine te incinereaza si te ingroapa in ghiveciul cu flori.

Poate pun si patrunjel sa te manance de scump ce esti.

| Bluestar15 a răspuns:

Mai degraba ingroapa un gand bun in inima ta si lasa-l sa rodeasca.Vei fi surprins ce se poate intampla... happy