| Anonim0005 a întrebat:

Heei TPU, stau in Bucuresti, si la cateva strazi de mine se afla un magazin, vechi ce i drept, care vine majoritatea produselor expirate. Pot sa sun eu la protectia consumatorului, avand 15 ani?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"Conform prevederilor legale reclamaţiile şi sesizările se fac în format scris sau în format electronic sau se depun personal."--- vezi in sursa :http://www.anpc.gov.ro/articol/536/cum-se-depune-o-reclamatie

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti suna, nu exista o varsta minima prevazuta pentru a reclama.

| Victor453 a răspuns:

Esti consumator, ce varsta nai avea, de aceea poti

| udrescuf a răspuns:

Da, ai drepturi indiferent de varsta.