| VTns13 a întrebat:

Hei TPU!
Dacă mi-am făcut viza de flotant pe timp de 1 an și aceasta încă nu a expirat, o pot modifica oricând sau este obligatoriu sa păstrez acea adresa de reședința pana la expirarea termenului înscris pe eticheta de pe spatele buletinului ca abia apoi sa o pot schimba?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa pastrezi viza daca te muti in alta locuinta si o poti schimba oricand ai alta resedinta.

| Violleta2022 a răspuns:

Viza de flotant se poate modifica si la cateva luni, practic se schimba obligatoriu, cand iti schimbi domiciliul.

Daca nu-ti schimbi domiciliul, atunci schimbi viza cand expira, conform datei de pe buletin.

| mi25 a răspuns:

Iara faci afirmatii fara supor, Jassemine. Viza de flotant se poate schimba si dupa o luna sau se poate anula

| catabalint23 a răspuns:

Poti sa o schimbi