| Popa_George_1995_UE1Z a întrebat:

Mi-a expirat viza de flotant pe Timisoara si pana sa expire am dat sala iar acum mi-am facut alt flotant tot pe Timisoara sa pot da traseul dar flotantul e pe o alta adresa decat cea anterioară tot in Timisoara. Se poate mentiona schimbarea domiciliului la poliție ca sa pot da traseul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o importanta ca ti-ai schimbat adresa, importanta este viza de resedinta (flotant) in Timisoara, asa ca poti sa sustii linistit examenul. De altfel poti depune la dosar si o copie a noii vize de resedinta.

| Popa_George_1995_UE1Z explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos! Zis şi făcut! A trebuit să mă cert puțin cu polițaiul (că aşa e la noi) dar în final procedura a fost simplă. N-a trebuit decât să schimbe domiciliul şi mi-a mutat data respectivă pentru traseu cu o mai târziu.

1 răspuns: