| anonim_4396 a întrebat:

O zona aflata in mamagament durabil poate fi trecuta in zona de dezvoltare durabila? Astept si argumente... Multumesc!

2 răspunsuri:
| Andrei_3197 a răspuns:

Nu cred ca se poate. Din cate stiu, prima zona este protejata si exista o lege care spune ca intr-o zona de management durabil sunt permise numai activitati de ecoturism care nu necesita realizarea unei constructii. In cealalta zona se poate construi, bineinteles dupa ce obtii avizele necesare.

| Lara123 a răspuns (pentru Andrei_3197):

Iti multumesc pentru raspuns. M-am consultat si cu alte persoane si am aflat ca totusi exista cazuri mai "speciale" cand se poate intampla asa ceva. Mar fi interesat care sunt acele cazuri...