| Anamaria19999999 a întrebat:

Heii, sapt asta nu am putut merge la scoala. Mama i-a cerut doctoritei de familie o adeverinta medicala pentru motivarea abs. Problema este ca pe adeverinta scrie sa mi se motiveze abs din data de 21 pana in 28, 28 fiind luni. Luni as vrea sa ma reintorc la scoala si nu stiu daca mai este valabila adeverinta daca ma intorc in 28

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema daca te intorci luni la scoala, adeverinta va fi valabila.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza. Spui ca te-ai simtit mai bine si gata. E valabila.

| darrio2007 a răspuns:

Este valabila.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si pe 28 poti sta acasa este valabila adeverinta din data de 21 pana in data de 28 adica inclusiv 28 esti scutită, poti merge de marti la scoala cu adeverinta si asta e.

| Catrice a răspuns:

Alții ar sta acasă...

| Nirvanaaa a răspuns:

E valabilă, ca ți se motivează zilele in care ai absente, nu conteaza când te intorci.
Nu sta nimeni sa se uite exact. Se uita ce absente se încadrează in intervalul respectiv.

| king5151 a răspuns:

Altii ar sta acasa)))

| Fashionista10 a răspuns:

Te poti întoarce dacă te simți ok.

| 19Mary19 a răspuns:

Desigur ca este valabila. Te poți întoarce dacă te vei simți bine.

| AntoniozNx a răspuns:

Intreaba pe dr de familie sau dirigintele clasei tale