| Depidealuri a întrebat:

Hello,TPU. Am o problema mare in familie. O rude (nu o sa mentionez gradul de rudenie) m-a violat când aveam 8-9 ani. Eu și familia am aflat recent pentru ca doar acum mi s-au activat amintirile. Pana acum credeam ca nu e adevărat și ca sunt nebuna. Vrem sa facem un plan sa îl facem sa recunoască fără sa îl torturam. El nu știe ca noi știm sau ca eu am spus familiei. Vrem sa îl facem sa sufere spunând familiei lui tot, dar sa o facem cu cap ca sa nu picam tot noi de prosti pentru ca nu avem dovezi. La 8 ani nu am putut spune prin ce am trecut.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Adica voi vreti ca familia lui sa stie ca a violat pe cineva, fara a spune cine?
Sa inteleg ca s-a intamplat cu multi ani in urma.ma gandesc ca orice fapta s-a prescris.
Dar sa stii ca exista karma si ceea ce a facut se va intoarce asupra lui intr-un fel sau altul.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Nu știu ce vârstă ai dar dacă au trecut ani nu știu cum poți dovedi violul. Probabil prin intermediul dectetorului de minciuni. Ar fi fost bine să îl fi reclamat atunci. Aveai posibilitatea să faci teste medicale care ar fi dovedit violul. O altă șansă este să îl chinuie vinovăția.