| myhaella_2045 a întrebat:

Hey:*...De curiozitate, s-a aprobat legea permisului de la 17 ani?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a aprobat, este doar o propunere, printre alte vreo 500, de modificare a legislatiei rutiere. Inca nici nu a fost discutata. Numai bine!

| GoguSteriade a răspuns:

Nu. Si sa speram ca nici nu se aproba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nusad funditapuppy dog eyes?

| tarik44 a răspuns:

Sper sa nu se aprobe. Ar trebuii sa luati carnetul la 20-22 de ani, da nici macar atunci nu cred ca sunteti maturi.

| myhaella_2045 explică (pentru tarik44):

Sa stii ca nu prea sunt de acord cu tine. Tie normal ca nu-ti mai pasa pentru ca poate ai deja permis si ti-e indiferent, dar din cauza unor ''soferi profesionesti'' cum se cred unii se intampla atatea accidente. Daca ti-e scris sa faci accident, nu conteaza ca ai peste 20 de ani sau ca esti destul de matur. Parerea mea este ca nu trebuie sa fii foarte matur ca sa iei permisul. Sau dupa tine, cand ar trebui sa luam permisul? La 50 de ani? In fine, degeaba ne dam noi cu parerea pentru ca altii vor decide.winking

| tarik44 a răspuns:

Ai dreptate. Nu toti sunteti la fel.
Si, da am permis de multwinking.