| Skippy21 a întrebat:

Aş putea călători în Turcia DOAR cu buletinul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate. Ai nevoie de pasaport, cu o perioada de valabilitate de cel putin 6 luni peste data intrarii. Pentru sederi de pana la 90 zile nu ai nevoie de viza. Numai bine!

| faramatania a răspuns:

Dacă călătoreşti în scop turistic, nu-ţi trebuie viză, iar intrarea în respectiva ţară, se face doar(numai) pe baza paşaportului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Dicanul a răspuns:

Nu. Poti calatori doar cu buletinul in cadrul tarilor membre U.E.

| iulia91 a răspuns:

Poti calatori doar cu buletinul in statele membre UE. Turcia nu este, momentan, membra si nici nu va fi prea curand. Daca vrei sa calatoresti in scop turistic, nu ai nevoie de viza (pentru Turcia!), insa pasaportul e obligatoriu.

| avandra a răspuns:

Turcia nu face parte din Uniunea Europeana, prin urmare vei avea nevoie de un pasaport valid si o viza.

| marcel_1507 a răspuns:

Serbia NU este in UE dar poti sa calatoresti doar cu buletinul!