| predator2 a întrebat:

Http://portal.just.ro/......Dosar.aspx rog pe cineva sa imi explice si mie ce s-a intamplat la acest dosar mama este agopiian sorina si nu inteleg absolut nimic din ce imi spune acolo

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, cererile mamei tale au fost respinse, respectiv mama ta a pierdut procesul si trebuie sa plateasca lui Robu Vasilica suma de 1.200 lei, reprezentand cheltuieli de judecata facute de aceasta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mama ta a PIERDUT procesul respectiv, i s-au respins Cererile făcute şi este obligată să plătească cheltuieli de judecată ( către Robu Vasilica ) de 1200 lei sad

Dar, poate face APEL ( atacă Hotărârea respectivă, procesul se va judeca de alt complet de judecată format din 2 judecători ) în 30 de zile de la comunicarea Sentinţei!
Totuşi, având în vedere că i s-a respins acţiunea în baza unei excepţii de tardivitate ( prescripţia dreptului de opţiune succesorală ) - care, BĂNUIESC că este întemeiată ( nu cunosc exact situaţia voastră ) - NU cred că are şanse de câştig nici în Apel sad

Toate cele bune.