| anonim_4396 a întrebat:

In blocul care locuiesc zici ca i santier.Nu se respecta nici un pic orele de liniste! De dimineata pana seara tarziu... bubuieli si smd.ce pot face?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te intelegi cu vecinii, sa respecte linistea. In caz contrar poti reclama la politie si cei in culpa pot fi amendati pentru conturbarea linistii publice, in baza L.61/1991.

| Marin_Preda_1949 a răspuns:

...respecta si tu regulile gramaticale, minime, "ca-i" deranjant, tot a "bubuieli" suna!

| cosminutu a răspuns:

Dupa cum ti s-a spus si mai jos poti pe cele amiabial sa te intelegi cu ei sau eventual sa raportezi la administratia blocului. In caz contrar poti apela la politie.
Succes!