| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

In cazul unui contract de vanzare-cumparare, cum se impart duplicatele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare parte din contract primeste cate un duplicat iar unul merge la Cartea funciara, pentru inscrierea dreptului de proprietate pe cumparator/cumparatori.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din câte stiu din mână in mână.

| Simpatic a răspuns:

In mod normal daca vinzi o masina este 1 contract la cumparator si unul la vanzator, asemanator e si cu contractul de V-C pentru imobile, posibil aici sa fie in 3 exemplare.
Dar nu trebuie sa stii tu pe de rost, acolo unde faci contractul de V-C ti se va explica!

| dinaprilie a răspuns:

Cate unul de fiecare cel putin. poti solicita mai multe.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru dinaprilie):

Deci jumatate din ele la cumparator, iar cealalta jumatate la vanzator?

| dinaprilie a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Nu si da..anul asta la o tranz a mea prin motariat am primit 3 ex..am solicitat 2 extra..cam atat.