| darkhell217 a întrebat:

In cazul unui divort de familie ce implica si un copil minor, care este cea mai buna si mai rapida procedura? Prin notar sau prin tribunal? Care dintre ele costa mai mult?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Atata timp cat lucrurile sunt clare si partenerii se pun de acord ce si cum impart fiecare si cine ia copilul si cat va fi pensia alimentara fara sa se razgandeasca se poate la notar, in 30 zile se pronunta divortul cu o suma mica, insa daca oricare din parti se razgandeste sau nu ii convine ceva, nu se mai poate divorta decat la tribunal unde va mananca de bani avocatii

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai rapida este prin notarul public dar este si cea mai scumpa. Si prin notar se poate face doar prin acordul partilor.

| ibaal a răspuns:

Cea mai rapida este la notar,clar si mai ieftina, insa ambele parti trebuie sa fie de acord.
La tribunal, mai scump si ia si mai mult timp, daca partile nu cad de acord, este singura solutie.