| Anderi0102 a întrebat:

"In invatamantul anteprescolar/prescolar, primar, gimnazial, invatamantul profesional, liceal, postliceal, precum si in invatamantul dual, elevii se pot transfera de la o grupa/formatiune de studiu la alta, in aceeasi unitate de invatamant, sau de la o unitate de invatamant la alta, in limita efectivelor maxime de anteprescolari/prescolari/elevi la grupa/formatiunea de studiu." Aici grupa/formațiune de studiu se referă la forma de învățământ, adică profesională sau liceală?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se refera la forma de invatamant, de altfel forma de invatamant nu este ce spui tu, este cu frecventa la zi, cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa, ultimele doua numai la liceu.
Grupa este la anteprescolari si prescolari iar formatiunea de studii este clasa, la invatamantul primar, gimnazial, liceal, postliceal si profesional.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU, se referă la clasă

| OvidiuTelescu a răspuns:

Da