| Superior a întrebat:

In Romania este ilegal sa-ti montezi svastica pe brat?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este ilegal si fapta constituie infractiune, conform OUG 31/2002, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 4
  (1) Confecţionarea, vânzarea, răspândirea, precum şi deţinerea în vederea răspândirii de simboluri fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 3 ani şi interzicerea unor drepturi.
  (2) Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează şi utilizarea în public a simbolurilor fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum adică să o montezi? Ca brasardă? Interzia prin lege. Să o tatuezi, treaba dar, dar să nu îți expui brațul.

| J0B0MAT a răspuns:

Să sperăm că da. Și Z-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Simbolul.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Mai citește o dată. Dă-ți două palme și apoi îți accept scuzele.

| Superior explică (pentru J0B0MAT):

laughing) Dar ce o facut? laughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru Superior):

Vezi sus ce mi-a comentat.
O iau ca pe o greşeală, nu ca pe ameninţările şi propaganda pe care am avut deosebita plăcere să le primesc de la ruşi pe diverse site-uri de socializare.

| Dismally a răspuns:

Da, este ilegal sa o afisezi oriunde.

| 1997onur a răspuns:

Ce este un svastica?