| GEORGEL2012 a întrebat:

In urma cu o luna jumatate m-am inregistrat la ALOFM ca persoana in cautarea unui loc de munca ( sunt absolvent de liceu) iar acum dupa data de 1 noiembrie trebuie sa ma duc iar cu actele de studiu si buletinul! Intrebarea mea este: somajul cand imi vine nu mi-l da acuma?
imi vine prin posta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indemnizatia de somaj o vei primi la cca o luna de la inscrierea la somaj, respectiv la sfarsitul lunii noiembrie sau inceputul lunii decembrie.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum, la 60 de zile de la înregistrarea iniţială, trebuie să mergi ( IAR ) pentru a depune actele pentru ajutorul de şomaj ( "pasul 2" )!

Abia apoi, ( probabil că ) în luna următoare ( deci, în decembrie ), vei primi banii...

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.