| xil a întrebat:

Întrebare 1: La calcularea salariilor consilierilor locali din cadrul unei primării care sunt contribuţiile care trebuie reţinute OBLIGATORIU conform noului Cod fiscal? Există varianta de a reţine CAS şi celelalte contribuţii la alegerea consilierului?
Întrebare 2: Până la data intrării în vigoare a noului Cod fiscal am reţinut numai CASS şi impozitul. Am procedat bine?

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

In prezent, nu este vreo reglementare respectata! Fiecare ia din cos cat are nevoie!