| aimullah123 a întrebat:

Intrebare despre motiune.
Ce s-a intamplat mai exact?
Au dat-o afara doar pe Dancila si restul de infractori din psd raman? Pentru ca asta ar fi frectie la picior de lemn.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample. A picat guvernul. PSD ramane cu parlamentarii pe care ii are si cam atat pentru moment.

| aXy99 a răspuns:

Guvernul Dancila a picat. Deci Dancila nu mai este prim-ministru, iar tot cabinetul ei a fost demis.
Vor fi alti ministri, alt premier, alt plan de guvernare etc.

Totusi, sa nu te astepti la multe lucruri in cateva luni, au de reparat multe chestii cei care au ajuns la putere acum.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A cazut intreg guvernul si maine vor fi demarate consultari cu Presedintele, pentru numirea unui nou Prim-ministru si apoi formarea unui nou guvern. Apoi acesta, impreuna cu programul de guvernare, va fi suspus votului in Parlament si daca este aprobat va intra in functie.

| Bizon95 a răspuns:

Se intampla ca sunt in fecirire nationala ca nu mai vad FATA SCROAFEI DE DANCILA in fiecare zi la tembelizor
numai pentru asta ii multumesc lui D-zeu, sortii, Universului, etc.