| BomboDinCongo a întrebat:

Iubiți sau nu țiganii?
Mai multe organizaţii ale romilor au decis să creeze o coaliţie pentru a putea participa la alegerile parlamentare, unde unul din candidaţi va fi prinţul romilor, Dorin Cioabă, cu ambiţii de a deveni preşedintele al României, a declarat într-o conferinţă de presă regele romilor, Florin Cioabă.
Ce părere aveți de acest lucru? V-ar plăcea să fiți conduși de țigani? Momentan, singurul parlamentar rrom e Nicolae Păun..Neoficial,cred că mai mult de 50% dintre politicieni sunt țigani.
Cum ar fi ca țiganii să-și facă partid,un nou UDMR? Adică UDRR(Uniunea Democrată a RRomilor din RRomânia).
În timp ce în Cehia,Slovacia,Ungaria,Bulgaria,țiganii sunt alungați cu pietre,femeile rrome sunt sterilizate,iar satele le sunt incendiate,la noi țiganii vor să conducă țara în mod oficial.
Așadar,se vede treaba că țiganii își fac de cap în această țară, sunt stăpâni în România.Au șanse foarte mari să ajungă la putere.
Dacă Cioabă va fi președinte, se vor mai plânge rromii că sunt discriminați în România?
Și cred că Cioabă are șanse, având în vedere că cca 40% dintre români sunt țigani la origine, 80% dintre români ascultă manele și îi venerează pe țigani.

Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Salut, ii urasc, oricum. nu o sa ajunga presedinte, deoarece sunt multi romani cu capul pe umeri care nu ar permite acest lucru, din minoritari ei vor sa ajunga majoritari, asta o stiu, important este sa nu-i lasam niciodata sa treaca de stadiul in care sunt acum, sa nu va intimideze aceasta specie, sunt doar increzuti.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Păi dacă stau bine să mă gândesc doi foşti preşedinţi au avut tangenţe cu această etnie : Ceauşu iar pe celălalt te las să - l ghiceşti...
Întradevăr, în loc să se integreze în societatea românească cred că integrează ei o parte din naţia română. Au ajuns model pentru omul simplu, needucat.

| SaveTheNature a răspuns:

Pana romanii, nu fac eforturi sa ii integreze pe tigani in societate. educaie, sanatate etc.
Romania nu va fi un stat democratic. Pana atunci, nu mai sperati la cresterea economiei si acceptarea in randul occidentalilor.

| marya1994 a răspuns:

Tiganu tot tigan ramane...mai rar unu calumea. sincer bine le-a facut Antonescu asa le trebuie!

| wpoieoit a răspuns:

Sunt rasist! Recunosc! Orice, dar cand vine vorba de tigani iau foc.In momentul in care o sa munceasca si nu o sa mai faca doar umbra pamantului poate ca imi voi schimba opinia.Pana atunci...Heil Hitler!

| Saya a răspuns (pentru wpoieoit):

Heil Hitler!

| andreiboss31 a răspuns (pentru wpoieoit):

Heil Hitler!

| tarik44 a răspuns:

Toata lumea spune dar nimeni nu face nimic... E Romania libera! ce vreti sa faceti? Aveti boala pe Tigani pe Unguri pe orice etnie din Romania...

Cu tiganii recunosc aveti dreptate... Ar trebuii sa se intample ca in tarile mentionate de bombodincongo... Dar nu se intampla asta,, de ce? Romania este tara cea mai populata de Rromi dupa Spania. Dar in Spania 60% din Romi sunt tot din Romania. deci intr-un fel Romania e Gipsy Land. Sau Gipsya cum vreti sa o luam. Ar trebuii infintata o grupare teroristo-extremista anti-tigani care sa atace satele-comunele de tigani si sai omoare, si sa creeze si un lagar pe de alta parte in care sa tina ostatici si sai gazeze.)) Astea sunt povesti! nu o sa scapam niciodata de rromi, poate cand o sa invie Antonescu, cea ce nu prea cred a fii posibil.

| gabi1203 a răspuns (pentru tarik44):

Cu tiganii recunosti? dar cu ceilalti ce parere ai?

| Reek54 a răspuns (pentru tarik44):

Sper sa nu mai dureze mult pana ca cineva "de sus" sa se gandeasca la o echipa, cum ai spus tu si sa execute aceasta specie, oricum. ai nevoie de sange in vene ca sa faci chestia asta, sunt oameni care au acest lucru, dar nu sunt "sus" (la putere).

| tarik44 a răspuns (pentru gabi1203):

Magiarii ar trebui exportati inapoi in Ungaria. Iar de ceilalti, nu stiu. Nici eu nu sunt Roman. Nu am dreptul sa judec pe altii.

| alamila a răspuns:

Numai prostii aici, cand ai decis tu ca 40% din romani sunt tigani si 80% asculta manele?