| Marian_Laurentiu_1999 a întrebat:

Juridic este voie sa-ti pui catre curtea vecinului un geam sub tavan pentru aerisirea camerei, 60 latime x 40?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pune si fara acordul lui dar numai daca sunt cel putin 2 m pana la gardul ce desparte proprietatile. Este asa zisa servitute de vedere, prevazuta de Codul civil.

| alessia5158 a răspuns:

Vezi textul articolului 615 din Codul civil despre care iti spune Ioandelasal :http://legeaz.net/......te-privata

| express11 a răspuns:

Da.

| Grasshoper a răspuns:

Depinde de distanta fata de gardul care te desparte de vecinu.asa cred!