| gabitza86 a întrebat:

La cate luni de sarcina pot intra in concediu prenatal?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

La 7 luni.

8 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Sora mea spune ca 7 luni si 1 saptamana.

| Beatrice_6624 a răspuns:

La 7 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu daca sarcina merge bine de la 6 luni iar daca ai probleme poti solicita ma devreme concediul prezentandui actele care demonstreaza ca daca muncesti poti pune sarcina in pericol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți lua concediu prenatal când ai împlinit termenul de 7 luni conform legislație în vigoare.
Poți să-l iei și mai devreme dacă medicul ginecolog consideră că trebuie să stai mai mult în repaus.
Sarcină și naștere ușoară.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai numeste prenatal, se numeste concediu de sarcina si lauzie si se intinde pina dupa nastere. Are 126 zile. Se acorda de regula la sugestia medicului de familie sau a medicului de medicina a muncii. Intr-adevar se acorda cam de prin luna a saptea de sarcina dar nu este o regula. O colega de-a mea a venit normal la serviciu pina la 8 luni si 5 zile de sarcina. Concediul de sarcina si lauzie se poate lua chiar si din ziua in care nasti, pentru ca se ia in seama si o eventuala nastere prematura.Important este consensul intre persoana ta si medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

30 satamani de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza cred la 7 Luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: