| Szzeby a întrebat:

La ce varsta intra un inginer IT in pensie si ce pensie are?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu, dar oricum nu repede

daca vrei sa iesi repede la pensie du-te la politie!

asta daca n-ai cerinte mari de la viata, adica salariul nu-i cine stie ce si daca iesi la pensie dupa ce se termina primul contract nu prea o sa ai cine stie ce pensie...

De altii nu stiu eu sa iasa mai repede la pensie, dar avantajul in IT e ca poti sa lucrezi si de acasa...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inginerii IT intra la pensie la fel ca si ceilalti angajati cu munca normala, respectiv la varsta standard de pensionare, in prezen 65 de ani pentru barbati.
P.S. Apreciezi folositor si cel mai bun un raspuns cu "nu stiu"?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ete na

inca nu a ajuns niciun inginer IT la pensie, dar vor iesi la varsta legala de pensionare ca orice angajat si va avea pensie in functie de cat a contribuit la fondul de pensii, la fel ca orice angajat