| Demeister a întrebat:

La gimnaziu mai ales,dar şi la liceu, de ce unii profesori lovesc elevii?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu loveste nimeni elevii nicaieri. E interzis asa ceva. Ce ai vazut tu, probabil pe internet, sunt cazuri izolate, iar profesorii respectivi si-au primit pedeapsa. In functie de gravitatea faptei, au fost sanctionati sau dati afara din invatamant.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că și-au consumat toată răbdare explicândule lucruri simple și ei nu vor să înțeleagă, dar mai sunt și cazurii când profesori lovesc elevii fără să le facă nimic. Oricum, nu e voie violență în cadrul învățământului. Fiecare lovire se pedepsește prin lege.

| Radu284 a răspuns:

Ca profesorii e naspa si e rai.

| alexandrualind a răspuns:

Asa sunt ei.