| Andone_Septimiu_2000 a întrebat:

Imediat termin gimnaziul si inca ma gandesc la ce profil sa merg.
M-as duce la Mate-Info dar mi-e frica de bac-ul M1, si ma intreb cam cat de greu este (pentru. cei care l-au dat) si daca chiar se invata materia in liceu. Mai ales ca sunt la un gimnaziu cu profesori praf.
Ma mai intreb cat de greu o sa fie in liceu de la un gimnaziu ce lasa de dorit.

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Nu e chiar atat de greu. Eu m.am mutat in ultimul an la mate info si am facut si 6 luni de meditatie si am reusit sa iau cu o nota destul de mare.

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca te pricepi la mate,de ce nu? Adica in paralel cu orele,poti face pregatire la mate,sa te imbunatatesti. La Bac la mate-info nu e foarte greu,esti mai avantajat de cat celelalte profile, pentru ca inveti logic(referinduma la mate, si la celelalte stiinte exacte) Cat despre adaptarea la liceu, nu cred ca va fi o problema. Te vei adapta repede cu colegii, dar depinde si de tine cat de sociabil esti.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Bacul la mate-into este cu doua exercitii mai greu decat restul big grin nu e mare smecherie, la cate ore de mate-info ai pe saptamana mai mult ca sigur o sa fie usor. Daca vrei multe limbi straine-filo, daca vrei mate-info(e mai greu decat restul dar stai lejer la restul materiilor) sau stiinte sociale(2-3 ore de mate, da la istorie ai de facut referate si o gramada de proiecte+foarte mult de invatat)