| Bacemi a întrebat:

La multi ani Romania! La multi ani romani! Postez si eu o melodie care m-a fascinat de mic si care va sta mereu intiparita in sufletul meu :

Corul Armatei - Treceţi Batalioane Române Carpaţii! : http://www.youtube.com/watch?v=4noqpLnctBc&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

La multi ani Romania! Innaltator cant. Ar trebui sa acopere vocile celor ce dorasc din nou sfaramarea si ruinarea acestei tari. Se invart in morminte cei ce si-au dat viata pentru unitatea aceste tari. Mare pacat ca in loc sa le sfintim numele le calcam mormintele...(unii dintre noi)

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La multi ani tuturor romanilor! Multa sanatate! Ca-i mai buna decat toate.

cami
| cami a răspuns:

Pentru sufletul romanilor, melodia asta. Cat de mandra m-am simtit azi, cand hoinaream prin oras, si mai vedeam la cate-o fereastra tricolorul, sa fim mandrii ca suntem romani! Aveam cea mai frumoasa traditie si cultura.

kratos
| kratos a răspuns:

La multi ani romane! In primul rand ar trebui sa le multumim francezilor care au facut posibila existenta Romaniei ca noi fara francezi eram morti in I Razboi Mondial. Aduti aminte ca Romania ajunse sa fie doar o parte din Moldova iar francezii ne-au adus soldati si armament ca nici pe ala nu il aveam. Nemtii veneau cu artilerie grea noi aruncam cu furcile dupa ei laughing

| Cryssy a răspuns:

La multi ani tuturor romanilor! love struck

| mikey a răspuns:

Salut.
La multi ani ROMANIA! Foarte frumoasa melodia, cred ca o stiam.Imi place si mie mult, si ma bucuram cand faceam serbari si o cantam.
Bye!

| Candyman a răspuns:

La multi ani romani!
Un cantec deosebit.

Hai Romania Mare!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Mi-ai adus aminte de generala, in generala se faceau serbari de 1 decmbrie si cantam si acest cantec printre altele happy. La multi ani romane!

| laryssa93 a răspuns:

La multi ani Romania! love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

sa traieasca toti romanii din toata lumea! love strucklove strucklove strucklove strucklove struck

Romania, tara mea si ma mandresc cu ea! love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck