| Noscar a întrebat:

Lucrez singur la o unitate care este legata si la 6000w.As vreau sa stiu daca este permis sa lucrezi singur mai ales ca lucrez in ture si de noapte!?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti neclar. Ce unitate, ce lucrezi si ce-i daca legata la 6 kilowati?

| alessia5158 a răspuns:

Depinde de atributiile tale de serviciu. Cauta pe internet Normele specifice de protectie a muncii pentru transportul si distributia energiei electrice (NSPM 65) citeste-le incepand cu art. 121 dar nu scapa articolele 147, 151, 152, 160, 161 care raspund la intrebarea ta.
Vezi in link-ul : http://www.iprotectiamuncii.ro/norme-protectia-muncii/nspm-65

| doctorandus a răspuns:

6000 W inseamna 3-6 resouri.