| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat sau mai bine zis ne-am saturat juma'de cartier. Avem pe scara o familie de rromi(nu-i nici o discriminare )care in fiecare noapte se distreaza cu muzica la maxim fie ca-i Simbata sau Dumineca fie ca-i zi de lucru si in fiecare seara iese si scandal, se tipa, se lovesc, ies pe afara si continua fugareala si tipetele.Am anuntat politia dar nu are ce le face pentru ca proprietarul contractului de inchiriere(e locuinta sociala, data de primarie)e cam nebun cu carnetel in regula.Adeca e internat citeva zile la nebuni si i se da drumul pe motiv ca nu e periculos.Ne-a exasperat. I-am spus sa se linisteasca si a sarit la mine.Am spart o usa cu el si am platit si amenda el fiind sarit de politist. Ce naibii e de facut?

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Si eu am avut o situatie de genul acesta si a venit politia si nu a luat nici o masura. Am fost la comandantul politiei in audienta si s-a rezolvat problema.