| neyshiannys a întrebat:

Ma intereseaza sa deschid un magazin de arme. Intrebarea mea este care sunt autorizatiile/ avizele necesare? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afli tot ce trebuie sa stii daca o sa citesti Legea nr.295/2004 privind regimul armelor si munitiilor si Normele metodologice de aplicare, aprobate prin HG 130/2005, ambele acte normative le gasesti actualizate pe portalul oficial al Inspectoratului General al Politiei, igp.ro. Numai bine!

| chokingvictim a răspuns:

Nu era mai practic sa cauti pe google decat sa intrebi pe TPU? oricum raspunsul vine de la o cautare faccuta pe google, doar ca de altcineva in locul tauwinking