| Girly97 a întrebat:

Ma pot angaja ca operator de calculator pentru turul 2 al alegerilor prezidentiale?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja daca exista locuri si daca reusesti la examinarea organizata de STS.
Vezi detalii si aici: https://www.roaep.ro/instruire/operatori-de-calculator-sectii-votare/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu acum. Listele au fost complectate cu o lună înainte de alegeri, plus rezerve. Și să indeplinești multe condiții, să nu fii membru de partid, etc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din cate stiu eu, si in turul doi e aceiași comisie de vot din turul întâi de vot, adică 10 noiembrie.