Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

Măcelarii pentru că omoară animale înseamnă că sunt nişte oameni brutali, duri şi cruzi?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tu ce crezi? De blânzi, calzi şi empatici şi-au ales această meserie? Majoritatea celor care măcelăresc fiinţe vii pentru existenţă sunt nişte psihopaţi. Iar cei împinşi de nevoie spre această "carieră", dar mai întregi la cap, după prima (şi ultima) zi de muncă devin vegani. Vorba aia, dacă abatoarele ar avea pereţi de sticlă, toţi oamenii ar deveni vegani (cu excepţia poate celor sus menţionaţi).

| Drimmero a răspuns:

Asta le este meseria, dar mai sunt si h.a.n.d.i.c.a.p.a.t.i care omoara doar din placere, indiferent daca e om/animal, nu-i sufar pe aia, le-as da foc!

| Oana92 a răspuns:

Nu, inseamna ca isi fac meseria. Cei care omoara animalele din placere, pentru distractie sunt aia sariti de pe fix...

| Clorox a răspuns:

Cam asa suntem toti laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Le plac animalele, sa le vada cum ze zbat in timp ce sangele tasneste din ele.
Altii prefera sa vada filme de groaza cu aceleasi scene dar cu oameni.
Si societatea ii considera normali si pe unii si pe altii.

| Mussette a răspuns:

Cineva trebuie sa faca si munca asta, ca noi sa avem produSul gata preparat.
Asa poti considera ca si cei care fabrica instrumentele de taia, transat sunt cruzi, fiindca le fac cat mai taioase.winking Sunt oameni si oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni care-si fac treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu!
Oamenii au nevoie de hrana, macelarul iti ofera hrana, foarte simplu.

| 6684464 a răspuns:

Inseamna ca le plac carnea si banii.

Bunica-ta nu ti-a facut niciodata ciorba de gaina? Daca a decapitat gaina inseamna ca e o femeie brutala, dura si cruda?

| MistretulPufos a răspuns:

Cineva tot trebuie sa o faca, nu?

| Innsbruck a răspuns:

Pana la urma asa functioneaza ciclul vietii.

| an0therkid a răspuns:

Daca noi(TPU users) iti raspundem la intrebare inseamna ca vrem sa te ajutam cu ceva?

| Cedry2k8 a răspuns:

Tu fiindca mananci carne de animal esti un om brutal, dur si crud?