| ioana828283 a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul si am facut cerere pentru a primi unul nou dar intre timp mi-a fost returnat cel vechi, ce e de facut? Mai este valabil pana il primesc pe cel nou sau il pot folosi pana expira si pot anula cererea?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut cerere si deja ti-au facut poze esti obligata sa predai buletinul vechi.
Nici macar nu mai e valabil si e ilegal sa folosesti doua buletine.

| Vântulalb a răspuns:

Pana il primesti pe cel nou, il poti folosi pe cel vechi. Dar trebuie sa anunti "sectoristul" ca ai gasit CI vechi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai pierdut buletinul si intre timp ti a fost returnat, cine ti la adus inapoi?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi cartea de identitate actuala pana o primesti pe cea noua si o predai pe cea veche.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il folosesti pe cel vechi pana vine cel nou. Apoi il predai pentru ca este ilegal sa-l pastrezi.